youtube kanalı almak, youtube kanalı alırken dikkat edin, youtube kanalı alınır mı

Youtube Kanalı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bildiğiniz üzre youtube yükselen bir platform ve bir çok yeni atılımcı bu sektöre giriş yapmak istiyor. Bazı insanlar kendi kanallarını açıp onu geliştirme yoluna gitseler bile bazıları hazır kanal satın alıp altyapısı olan bir kanalla yükselmek istemektedir. Bu yazımızda sizlere hangi youtube kanallarını satın almanız gerektiğini ve satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken detayları aktaracağız.

 

Satın alacağınız kanal ihtar almamış olmalı

Youtube’da kanallar telif hakları, uygunsuz içerik veya spam sebeplerinden dolayı Youtube tarafından cezalandırılırlar. Her aldığınız cezada 1 ihtarınız olmuş olur. Eğer ihtar sayınız üçe ulaşırsa kanalınız size hiçbir şans tanınmadan anında kapanır. Ve Youtube’da kapanmış kanalları açmak çok zordur. Bunun için kanalı satın alacağınız kişiden, kanalın ayarlar sekmesini içeren bir ekran görüntüsü isteyin. Eğer hiçbir ihtar yoksa kanal bu açıdan uygundur.

 

Satın alacağınız kanalın gerçek abone sayısı

Bir kanalın abone sayısı, videolarınızın ulaşacağı kişileri doğrudan etkiler. Ne kadar aboneniz varsa o kadar kişiye ulaşırsınız. Satın alacağınız kanalın abone sayısı doğal olarak yüksek olmalıdır. Ama insanlar bunu bildikleri için bu alandaki sahte takipçi yöntemleri oldukça yaygınlaşmıştır. Kanalı satın almadan önce takipçilerini gözden geçirmelisiniz. Satın alacağınız ülkeden olmalılar ve her birinin bir youtube geçmişi olmalı. Biraz göz gezdirirseniz aradaki farkı anlayabilirsiniz. Bot olup yüksek takipçili olan hesaplardan uzak durmalısınız.

 

Kanalın izlenme sayıları arasındaki ilişki ve günlük izlenme

Youtube mecrası çok yaygınlaştığı için bu işi ticarete döküp insanları kandırmak ve para kazanmak isteyen insanların sayısı artmış durumda. Eğer bir kanalı satın almak istiyorsanız o kanalın toplam izlenmesine kanmamanız gereklidir. Günlük izlenme sayısı sizin ilk kriteriniz olmalıdır. Çünkü günlük izlenme sayısı o kanalın daimi izleyenleri olduğunu ve hala canlı bir kanal olduğunun göstergesidir.Bir kanalın bir videosu trend olmuş, çok izlenmiş olabilir veya kanal sahibi birkaç videonun reklamını yapmış olabilir. Bu toplam izlenmeyi arttırır. Böylece az miktarda video çok fazla izlenip toplam izlenmeyi yükseltir. Bir diğer husus da kanal sahibinin satın alacağınız kanalı bir web sitesi veya sosyal medya hesabıyla besleyip beslemediğidir. Eğer eski videolardan itibaren izlenme sayısı çok fazlaysa o kanal en baştan beri destekleniyor demektir. Başlangıçtan itibaren yükselişe geçmiş olan hesaplar satın almaya daha uygun hesaplar olacaktır.

 

Kanala gelen yorumlar ve son eklenen içeriğin tarihi

Bir kanalın sürekli etkileşim ve yorum alması, gerçek bir izleyen kitlesi olduğunun ilk göstergesidir. Her ne kadar abone ve beğenilere yönelik araştırmalar yapsanız ve bot olup olmadıklarını kontrol etseniz de bu işi asıl anlayabileceğiniz yerler yorumlardır. İnsanlar yorumda video hakkında tartışmalı ve doğal yorumlar yapmalıdır. Yorumlarda sizden cevap bekliyor ve sizle konuşuyorsa o kanal izleyici trafiğine sahip satın almaya uygun bir kanaldır. Ayrıca siz kanalı satın almadan belirli bir süre video yayınlanmamış olmasına dikkat edin. Bu ayrıntı şöyle işinze yarayacaktır, eğer bir süre video yapılmamış bir kanal düşüşte değilse bu kanal yeni takipçiler kazanan ve yükselişte olan bir kanaldır. Bu da satın aldığınız kanalı geliştirmenize olanak sağlar.

 

Para kazanma özelliği ve içerik

Kanalın sayısal özelliklerine ve kitlesine dikkat ettikten sonra bu aşamaya geçebilirsiniz. Bir Youtube kanalının para kazanma özelliğinin açık olması için 1000 aboneye sahip olması, toplam 10000 görüntülenmeye sahip olması ve son 12 ayda 4000 saat görüntülenmesinin olması gerekmektedir. Sonuçta bir kanalı satın alma amacınız içerik üretip para kazanmaktır. O yüzden satın alacağınız kişiden bu detayları öğrenmelisiniz.

Bana kalırsa en önemli husus kanalın içeriğidir. Kanalın hangi konuyla alakalı videolar yaptığı çok önemlidir. Çünkü ne kadar başarılı bir kanal alırsanız alın, konuyu bir anda değiştirirseniz ve eski içeriği bırakırsanız kanalınız keskin bir düşüşe girer. O yüzden bir kanalı almadan önce hakim olduğunuz bir konuyla alakalı olmasına dikkat etmeniz devamlılık açısından önemlidir.

 

Evet arkadaşlar bir kanal satın alıp yükselmek istiyorsanız, Youtube’da gelişip hem eğlenmek hem de para kazanmak istiyorsanız bu özelliklerin hepsine son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Kanal satın alma işi oldukça yaygınlaştığından, bu işi dolandırıcılığa dökmüş çok insan bulunmaktadır. İşin başında ince eleyip sık dokursanız sonradan pişman olmazsınız. Milyonlarca aboneye ulaşmanız dileğiyle.

Bu yazılarımızı da seveceksiniz
Yorum ve Görüşler
bambino
bambino dedi ki: 639 gün önce

youtube artık tamamen bitti, hem kazanç yönünden hem de kullanıcıların ilgisi yönünden. sayı olarak değil, ilgi ve içerisinde geçirdiği süre bakımından. sayılarını net hatırlamıyorum ama ortalama bir kişinin instagramda ve tiktokta geçirdiği süre youtube'un 6-7 katıydı. hatta işi bitmiş facebookta bile insanlar, youtube a oranla daha fazla vakit geçiriyor. zaten 2016-17 gibi kanal sahibi olanlar bilir, o zaman kaymağı yiyenler yedi. artık 3-5 kişi dışında kazanan yok fazla. anca ek gelir olur. o da o kadar uğraştığına değmiyor. hem iş, hem youtube hiç bir şekilde zaman kalmıyor insana. ben ayda 150 bin tl kazandığım dönemler olmasına rağmen bıraktım. çünkü 10 bine kadar düşmüştü en son zamanlarda. daha da düşüyordu git gide. kanalı sattım dükkan açtım şimdi 25 bin civarı kazanıyorum. youtube'da kalsam 6-7 bin kadar kazanırdım o kadar aboneme rağmen. zaten şimdi herkeste kanal olduğu için sponsorlu videolar da kazandırmıyor. bilmem ne dil aplikasyon programı sponsor oluyor videoya. 1dk boyunca programdan bahset diyor. zaten videon 15 dk anasını satayım. kullanıcı 10 dk üstü videoya ilgi göstermez. 1dksını sponsor çalıyor, zaten verdiği de bir kaç bin tl bir şey. yok kabul etmiyorum 10 binden aşağı çekmem dersen adam gidiyor havuz çok büyük, senin abone sayında on binlerce kanal var. fazla kanal olduğu için sponsor kazançları da düştü haliyle. yani bir kaç milyon aboneniz yoksa youtube iş değil. bu arada 850 bin kadar abonem vardı. videolar 350-650 bin arasında değişen izlenmeye sahipti. şuan yeni sahibinde abone sayısı 680 bine düşmüş izlenme sayıları da 150-200 kadar.

anonim
anonim dedi ki: 1192 gün önce

Guzel

Neville
Neville dedi ki: 1424 gün önce

Kanal transferleri için eposta da şart mı yoksa kanal yöneticisi atanması yapılabiliyor mu

Pablo
Pablo dedi ki: 1434 gün önce

Güzel bilgiler, teşekkürler

Eric
Eric dedi ki: 1438 gün önce

Teşekkürler bunu yazıyı dikkate alarak bir ilan satın alacağım

Elliot
Elliot dedi ki: 1444 gün önce

Sıfırdan kasmak yerine hazır bir kanal almak en mantıklısı ve alırken de bu yazılanlara dikkat etmek gerekiyor cidden

Mauricio
Mauricio dedi ki: 1445 gün önce

Youtube iyice batmaya başladı bence. Yakında tamamen ücretli de olabilir. Ama yine de hala youtube üzerinden kazançlar çok iyi

Yorum, görüş veya soru girin
user