instagram al, instagram sat, hesap al, hesap sat, twitter, facebook, hesap transferi

Sosyal medya hesabı satın almadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Gündelik hayatımızın bir parçası haline dönüşen interneti en çok da sosyal medyada gezinmek, yeni paylaşımlar yapmak üzere kullanıyoruz. Özellikle ülkemizin çok iyi bir sosyal medya kullanıcı kitlesi var ve yeniliklere en çabuk adapte olan bir sosyal medya kitlesi söz konusu. Bunun nedenini genç nüfusumuzun çok yüksek oluşuna bağlamak gerekli. Durum böyle olunca sosyal medyanın sunduğu tüm avantajları hayatına kazandırma noktasında hareket etmek isteyen çok kişi var. Sosyal medya üzerinden gelir elde etmek isteyen, ürün ve hizmet pazarlamayı planlayan, fenomen olmayı ve eğlenceli içerik üretmeyi düşünenlerin sayısı az değil. Tabi sosyal medya üzerinden hayalleri gerçekleştirmeyi sağlayıcı etmen iyi bir takipçi sayısına sahip olmak çok önemli.

Sosyal medya hesabı neden satın alınır?

Sosyal medya üzerinden hayali veya hedefi olan bir kullanıcının hayran sayısı yüksek bir sayfaya sahip olma isteği gayet anlaşılabilir. Makul bir fikir olarak da takipçi sayısı yüksek sayfaların satışa sunulduğu platform üzerinden biriyle anlaşmak ve yeni bir sayfa kurup da o sayfanın hayran kitlesini arttırmak için uğraşmaktan çok daha tercih edilebilir bir yöntem. Üstelik daha önce sosyal medya sayfası kurmayan ve takipçi sayısının nasıl arttırılacağı yönünde deneyimi olmayan için hayran kitlesi oluşturmak komplike ve öğrenilmesi zor bir iş gibi durabilir. Bunlar düşünülünce, sayfa satın alma girişiminin zaman ve bütçe açısından avantaj sağladığı ve elle tutulur yanlarının olduğu açık şekilde ortaya konulabiliyor. Ancak sosyal medya hesabı almak veya satmak da, en az yeni bir sayfanın geniş hayran kitlesine ulaştırılması kadar önemli ve dikkat edilmesi gereken noktaları var.


Dikkat edilmeden satın alınan bir sayfanın söyledikleri:
Sosyal medya ile alakalı fikrinizi tüm detayları ile çalışmış olabilir, kağıt üzerindeki tüm planları tamamlamış olabilir, hatta bir aylık içerik üretim şemasını bile çıkarmış olabilirsiniz, ancak bunlardan beklenilen verimi elde edebilmek adına asıl detaylı bir şekilde üzerinde çalışmanız gereken konunun hangi sosyal medya sayfasını veya hesabını satın almanız yönünde olmalıdır. Çünkü kağıt üzerinde kusursuz gibi görünen bir planın pratikte kusurlu ve eksik işlemesi mümkün. Bunun en büyük nedeni de, satın alınan sosyal medya hesabının işlevsiz ve kayda değer bir organik trafik getirmemesidir. Bu gibi bir durumla muhatap kalmamak adına satın alınacak sayfanın etkileşim oranlarına dikkat edilmesinin önemi büyük.

Hiçbir etkileşim gelmiyor… İşiniz yatar mı?

Rastgele bir sayfanın satın alınması sonucu yaşanacak hayal kırıklığını telafi edebilmek mümkün olmaz. Çünkü sayfayı satan kişiyle yeniden iletişime geçecek olmanızın ve hesabı geri iade etme şansınızın olmayacağı açık. Bu tür alışverişlerden doğan mağduriyet için de yasal bir mercie ulaşmanız da söz konusu olmayacak. Faturasız bir alışverişin kayda değer değildir ve hukuki süreçten bir sonuç almak mümkün olmaz. Bu nedenle, tüm dikkatinizi hesabın takipçi sayısının yüksek olmasına odaklanmak yerine, işlevselliği ile alakalı tarafa yönlendirmeniz gerekecek. Aksi halde, sayfa üzerinden yapılan tüm paylaşım, satılmak istenilen ürün veya hizmet, eğlenceli bir post veya duyurmak istediğiniz bir ilan veya fikir, hedefine ulaşmaz. Boşa kürek çektiğinizi hissettiğiniz noktada ise, heyecanınızı kaybedebilir ve tümden gerçekleştirmek istenilen işi rafa kaldırma kolaylığını seçebilirsiniz.

Bu arada hesapsat.net aracılığı ile yapılan transferlerde; hesabın alıcıya kontrol etmesi için verildiğini ve bu tarz bilgileri kolaylıkla alışverişten önce görebileceğini de dip not olarak ekleyelim.

 

Satın alma sürecine nasıl karar verilir?
Öncelikle şunu not edelim. Çok dürüst ve doğru satışa odaklanan kişilerin sayısı az değil ancak bu kişiler fazlaca dürüst olduklarından ve karşı tarafı manipüle etmediklerinden dolayı birtakım kurnazlıklara girişen kişilerin gölgesinde kalır. Sayfa satın almadan önce ihtiyacınızı belirlemeniz gerekir. Bütçeniz, ortalama beğeni miktarı, etkileşim oranları, sayfanın yayın yaptığı alan… Bunları belirledikten sonra birkaç sayfayı radarınıza alabilir ve kontrollere başlayabilirsiniz. Bunu da şu şekilde yapmalısınız:

  1. Sayfa aktif mi?
    Bazı sayfalar aktif değildir ve bu tür sayfaların beğeni ve takipçi sayıları giderek düşer. Sayfa sahibi, satma kararı aldıktan sonra herhangi bir paylaşım yapmamak suretiyle sayfanın değerinin düşmesine neden olur. Bu da, toparlanma sürecine etki eder. Böyle bir sayfayı almak yerine, düzenli bir şekilde paylaşımlarına devam eden ve etkileşim oranları düzgün bir sayfa tercih edilmelidir. Bu konuda, sayfaların karşılaştırmasını yapmak çok önemlidir. Sayfa hayran kitlesi yüksek olmasına rağmen, hayran sayısı düşük sayfadan daha az etkileşim alan bir sayfadan hangisi makbuldür? Elbette organik etkileşim oranı yüksek olan. Çünkü organik etkileşim oranı yüksek olan bir sayfanın hayran artış oranı daha yüksek ve gerçekçidir. Diğer sayfa ise, muhtemel aktif olmayan kullanıcılardan oluşan, botların yer aldığı ve bu nedenle de hayran artış oranı düşük bir sayfadır.
  2. Takipçi sayısına odaklanmayın.
    Son dönemlerdeki sosyal medya hesap satışlarındaki artış nedeniyle botlardan oluşan sayfaları satmaya kalkanları sayısı yüksek. Ancak hangi sayfanın bota sahip olup olmadığını anlamak için kendi analizi yapmanız gerekir. Kendi analizinizi mutlaka yapın çünkü sayfa ile alakalı paylaşılan etkileşim oranları ilgili sayfaya ait olmayan, manipüle amaçlı olabilir. Bunun için sosyal medya hesap analizi sunan ücretsiz ve ücretli araçlar var. Takipçi sayısının hangi ülkelere ait olduğunu tespit eder, aktiflik oranlarını ölçer, sayfa paylaşımlarına gösterilen tepkileri çıkarır. Bunların düşük olduğu bir sayfadaki hayran kitlesine ihtiyacınızın olmadığını düşünmelisiniz.
  3. Etkileşim iyi, takipçi iyi ama senin kitlen mi?
    Bir sayfanın gerçek takipçilerden oluşması yüksek etkileşimi de beraberinde getirir. Tabi sayfadaki paylaşımlar iyi ve düzenli ise… Bunları karşılayan bir sayfayı tespit ettikten sonra hemen satın almanızın bir anlamı yok. Çünkü sayfanın profili size uygun olmadığı zaman yapılan paylaşımlardan dolayı etkileşimden kaçınacak ve takibi bırakacak kişiler olabilir. Bu ise, canınızı sıkabilir. Bunu çözmenin yolu hayran kitlesinin sizin hedeflerinize yönelik tepkisini ölçmek ve buna dair fikir sahibi olmanız. Bunu da analiz araçları ile yapmak mümkündür. Analiz araçları, ilgili sayfanın ne tür sayfaları beğendiğini, hangi post içeriklere karşı tepki gösterdiklerini gösterir. Bu göstergeler içerisinde aklınızdaki fikrin yaşama ihtimaline imkan veriyorsanız, ilgili sayfayı alma yönünde bir adım atılabilir.

Sayfayı aldıktan sonra güvenlik önlemlerini alın.

Sayfa satışı gerçekleştikten sonra hemen şifreleri değiştirmeniz gerekir. Sadece bununla kalmayıp, kurtarma mail değişikliğini ve telefon onay ayarını mutlaka yerine getirmelisiniz. Böylece, hesabın güvenliğini sağlayabilir ve olası bir tehdidi ortadan kaldırabilirsiniz. Fakat bunu açık ve net belirtelim transfer işlemi telefonu değiştireyim şifreyi değiştireyim ve hesap artık benim mantığında bir işlem kesinlikle değildir.

Hesabın bağlı olduğu maillerin (örneğin instagram için ilk eposta ve kurucu eposta) de başarılı bir şekilde transfer edilmesi gerekmektedir ki asıl zorluk burada başlamaktadır!

Mail transferleri için mail sağlayıcılarının aldığı ektra önlemler nedeniyle belirli bir süre beklemek gerekebilir. Örneğin gmail transferi için; yeni girilen bilgilerin aktif olabilmesi için 5-15 gün arasında bir bekleme yapılması gerekebilmektedir. Bu durumlarda biz hesapsat.net olarak parayı mail adresi de tam olarak alıcının üzerine geçene kadar havuz hesabında koruma altında tutmaktayız. 

Bu yazılarımızı da seveceksiniz
Yorum ve Görüşler
Ferhat
Ferhat dedi ki: 1014 gün önce

Doğrulanmış hesap yani mavi tikli hesap aldığımızda bunu geri alabilirler mi?

Ömer
Ömer dedi ki: 1247 gün önce

Merhaba aldığım hesaba komisyon ücreti ne kadr bide alıcıya mı satıcıya mı ait

Luis
Luis dedi ki: 1474 gün önce

Cok derinlemesine bir yazi olmus. Bu kadar detay vermeden sadelestirilirse daha guzel olur sanki.

Brayden
Brayden dedi ki: 1475 gün önce

Bu yazdiklariniza mutlaka dikkat edecegim. ben de herseyi takipci sayisindan ibaret zannederdim. meger takipci sayisi onemsizmis

Eric
Eric dedi ki: 1490 gün önce

Güzel açıklayıcı ve faydalı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık

Pete
Pete dedi ki: 1497 gün önce

Faydalı bir içerik olmuş. Teşekkürler.

Yorum, görüş veya soru girin
user