instagram hesap alma, satılık instagram hesabı, instagram hesapları

Instagram hesabı almadan önce dikkat etmeniz ve mutlaka okumanız gereken bilgiler

İnstagramın ne olduğunu, ne amaçla kullanıldığını ve nasıl para kazanıldığını bilmeyen kalmamıştır sanırım. Bir instagram hesabı satın almak istiyorsunuz ve baştan aşağıya nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar ele alalım. Haydi başlıyoruz :) 

1. TAKİPÇİ SAYISI v.s ETKİLEŞİM ORANI

Herkesin dikkatini çeken ama her zaman önemli bir detayı da atladığı en kritik konu budur sanırım. Eminim "Yağmur'un kaç takipçisi varmış? ", "Hasan da 500K takipçi varmış vay be helal" gibi konuşmalar sık sık sosyal medya kullanıcıları arasında geçiyordur. 

Önemli olan takipçi sayısı değil, o takipçi ile alınan etkileşim oranıdır

Yani instagram hesabı satın alırken takipçi sayısı evet bir kriterdir fakat daha önemli kriter bu takipçilerin % kaçı gerçek, % kaçı bot, % kaçı aktif, % kaçı pasif.

Peki instagram takipçi tipini ve davranışını nasıl tespit edebilirsiniz?

Hesapsat.net olarak bize en çok gelen soru şu oluyor. Takipçilerin bot olup olmadığına bakıyor musunuz? Şimdi 500K lık bir hesap aldığınızı varsayalım. Dile kolay 500 bin takipçiye tek tek bakıp bot ya da organik demek elbetteki mümkün değildir. Fakat merak etmeyin bunu anlayabilmenin kolay bir yolu var. Bu da; Hesap üzerinden paylaşılan eski gönderilerin aldığı etkileşim oranını analiz etmektir. Aslında bu yöntem yeterlidir demeyi çok isterdim ama maalesef işler burada biraz daha karışıyor. Öncelikle etkileşim oranının ne olduğundan bahsedelim. İnstagram etkileşim oranı; hesabın paylaştığı gönderilere; takipçileri tarafından yapılan yorum, izlenme ve beğeni sayısı diyebiliriz. Tabi ki yapılan paylaşımın da bu orana büyük etkisi bulunmaktadır. Kötü bir paylaşımın etkileşim oranı kötü olabilirken, aynı hesaptan yapılan güzel bir paylaşımın ise etkileşim oranı çok daha yüksek olabilmektedir. 

  • Eski gönderilerin aldığı etkileşim oranına bakmak neden yanıltıcı olabilir?

Maalesef instagram hesapları için Beğeni, izlenme ve yorum satışı yapan kişiler/firmalar bulunmaktadır. Üstelik bu işlem çok da ucuza yapılabilmektedir.

Kısacası satın almak istediğiniz instagram hesabının etkileşim oranlarını yüksek göstermek için yorum, beğeni ve izlenme satın alınmış olabilir.

Maalesef gerçek anlamda etkileşim oranını öğrenmenin tek bir yolu vardır. O da hesabı gizliye alıp, güzel bir paylaşım yapmak ve 24 saat hesaptaki etkileşimi gözlemlemektir. Bu şekilde hesabınızın sadece takipçileriniz tarafından ne kadar etkileşime mağruz kalacağını görebilirsiniz. Tabi bir de keşfete düşen hesaplar var ki; bu hesapların etkileşimi genellikle kendi takipçilerinden gelmediği için hesabı gizliye almanız durumunda etkileşim oranı bu hesaplar için çok düşük olacaktır. Ama bana göre önemli olan zaten takipçilerinizden gelen etkileşimdir. Şöyle düşünün bir gönderi paylaşılmış ve etkileşimin %95 i dışarıdan gelmişse o hesapta bir sorun aramak gerektiğini düşünüyorum.

2. 100% BOT TAKİPÇİLİ HESAPLARA DİKKAT!

Piyasadaki bazı dolandırıcıların çok sıklıkla kullandığı yöntemlerden biridir. Bir hesap açar 10K, 20K v.b. sayıda bot takipçi satın alır, hesabın takipçi sayısını yükseltir ve hemen hesabı satışa çıkartır. Fakat instagram sürekli kendini güncelleyen bir uygulamadır ve artık bot takipçileri tespit etmekte ve en geç 1 hafta içinde de silmektedir.

İşin özü 20K lık hesap alırsınız 2 gün sonra takipçiler 0 olur

Peki bu durumu anlamanın yolları nelerdir? İlk bakılacak hesapta herhangi bir gönderi paylaşılmış mı? Hiç bir gönderi paylaşmamış bir hesabı 20bin kişi hayrına takip etmez. Kim boş bir hesabı takip eder ki? İkinci önemli unsur hesabın açılış tarihi . Yeni açılmış bir hesap ise dediğimiz sınıfa uyan ve 2 gün sonra takipçileri sıfırlama ihtimali yüksek bir hesap demektir. Üçüncü kontrol etmeniz gereken alan ise istatistik sayfasıdır ki hesabın işletme hesabı olması gerekmektedir bunun için. Eğer takipçilerin tamamı aynı gün içerisinde hesabı takip etmeye başladıysa yine dediğimiz sınıfa giren bir hesap olduğunu anlayabiliriz.

3. SATIN ALMAK İSTEDİĞİNİZ İNSTAGRAM HESABI SİZE UYGUN MU?

Bu da dikkat etmeniz gereken çok önemli konulardan biridir. Yapmak istediğiniz iş ile, satın almayı düşündüğünüz hesap benzer kategorilerde mi? Örneğin tesbih satışı yapacağınız bir hesap arıyorsunuz ve kadın takipçi oranının 80% olduğu bir hesap satın aldınız. Böyle bir hatalı alım sonrasında ciddi bir takipçi düşüşünü ve düşük etkileşim oranını göz önüne almanız gerektiğini hatırlatmak isterim. Ya da bir mizah sayfasını alıp alakasız bir kategoride kullanmak da aynı sonucu yaşamanıza neden olacaktır.

Hesap almadan önce hedef kitlenizi ve hedef kategorinizi net bir şekilde belirlemiş olmanız gerekmekte ve ona uyan en yakın hesabı satın almanız gerekmektedir.

hesapsat.net olarak bunun önemini bildiğimiz için ilan detaylarında organik takipçi, kadın takipçi ve türk takipçi oranları gibi önemli bilgileri sizlere sunmaktayız. 

4. GÜVENLİ HESAP TRANSFERİ

Gelelim en önemli konulardan birine daha. Maalesef instagram hesap transferlerinde detay bilmeyen insanları dolandırarak mağdur eden çok sayıda dolandırıcı bulunmakta. Bizim öncelikli amacımız da bu dolandırıcıların önüne geçmek ve güvenli bir şekilde hesap transferlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktır. Bu konuda biraz detay vereceğim. 

Hesabın şifresini değiştirdim, epostamla telefonumu ekledim, üstelik 2 faktörlü doğrulamayı da açtım ama yine de hesabımı çaldılar...

Çalınır tabi ki çünkü instagramın hesap kurtarma için aldığı bir çok ekran ve yöntemi bulunmaktadır. Yukarıda bahsi geçenler instagram güvenliği için hiç bir önem teşkil etmiyor! Hatta çoğu dolandırıcı önce hesabı vereyim sen sonra parayı gönderirsin der. Parayı alınca da anında hesabı geri alır. Sadece bu başlık için bile ayrı yazı dizisi oluşturulur fakat kısaca bazı terimlerden bahsedeceğim. İnstagramda hesabı geri almak için önemli bazı parametreler vardır.

  1. İnstagram orjinal (ilk) eposta: Hesap ilk açılırken kullanılan eposta adresi
  2. İnstagram revert maili (kurucu eposta): Hesap üzerinde geçerli olan epostadır. ortalama 30gün değişmeden hesapta kullanılan epostadır. Kısa sürede kurucu yapma methodları mevcuttur fakat doğal olarak ortalama 30 gün kullanılması gerekmektedir.
  3. İnstagram kod ekranı: Hesabın kullanıcı adını, mail adresini ve ya kayıtlı telefon numarasını biliyorsanız kod ekranına ulaşabilir ve bu ekranda çıkan iletişim adreslerinden birine sahipseniz hesabı geri alabilirsiniz.

Hesapsat.net olarak instagram hesap transferlerinde sadece hesap aktarımını değil epostaların da alıcının üzerine güvenli bir şekilde aktarılmasını sağlamaktayız. Yukarıdaki tüm güvenlik birimlerini kontrol etmekte ve alıcıya raporlamaktayız.

Bu arada gmail, hotmail, yandex gibi mail sağlayıcılarının da aldıkları güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Yani art niyetli bir satıcı size kurucu epostayı verse dahi, önce kurucu epostayı geri alıp sonrasında da hesabı geri alabilecektir. Bazı durumlarda email hesaplarının tam olarak alıcının üzerine geçmesi için belli süre beklenmesi gerekmektedir ki hesapsat.net olarak o süre zarfında da ödenen ücreti havuz hesabında bekletmekte ve tam geçişten sonra işlemlere onay vermekteyiz. 

İnstagram hesap transferi zannedildiği gibi kolay bir işlem değildir. Çok fazla detay ve dikkat edilmesi gereken unsur bulunmaktadır. 

Bu detayları bilen yüzlerce dolandırıcı her gün onlarca insanı dolandırmaktadır. Bu yazımızın sizlere yol göstermesi dileğiyle. Hesapsat.net üzerinden hesap almasanız bile çekinmeden bize danışabilirsiniz. 

Bu arada güvenli aracılık hizmetimizden faydalanarak instagram hesabı satın almak için satılık instagram hesabı linkine tıklamanız ve kendinize uygun bir hesap seçmeniz yeterlidir :)

Bu yazılarımızı da seveceksiniz
Yorum ve Görüşler
gloker
gloker dedi ki: 260 gün önce

Mevcut yazılarınızı okudum fakat yeni yazılar neden gelmiyor?

mustafa
mustafa dedi ki: 1064 gün önce

Bilgi paylaşmak hele hele de bu seviyede doyurucu bilgi paylaşmak en büyük erdemdir. Teşekkürler ciddi bir farkındalık yarattınız.

Kerem
Kerem dedi ki: 1216 gün önce

Merhabalar hesap aldıktan sonra para havuzda kaç gün beklemektedir çünkü biz tüm bilgileri değistirsek bile asıl sahibi cep telefonuna kayıt ettiyse 30 gün içinde tekrar sıfırlayabilir geri alabilir diye biliyorum yardımcı olur musunuz?

Hesapsat cevapladı: 1148 gün önce

Merhaba Kerem,
İki faktörlü güvenlik önlemini açmanız durumunda telefon ile hesabın geri alınması mümkün değildir. İlk eposta güvenlik için en önemli unsuru oluşturur.

Alpselim
Alpselim dedi ki: 1244 gün önce

Aldık bir hesap kurulum e-posta vs. Onlarıda aldık, şifre oluşturduk, adamın e-postası kendi telefonuna kayıtlı mesela şifre yenileyebilir o nasıl olacak telefon hattınıda mı alacağız yada e-posta da numara değişikliği yapınca mı 30 gün bekleniyor. Havuzda bekleyen para, 30 gün ben e-postamı tamamen üzerime alana kadar mı bekliyor.

Mea cevapladı: 1181 gün önce

+++

Hesapsat cevapladı: 1148 gün önce

Merhaba Alpselim,
Emaillerde ekli olan kurtarma telefonu ve kurtarma eposta adresleri alıcının bilgileriyle transfer sırasında moderatorlerimiz tarafından değiştirilmektedir. Bazı durumlarda mail hesabı şüpheli duruma düşmekte ve alıcının telefonuna kod göndermeye devam etmektedir. Bu durumda ortalama 7 gün içerisinde tam geçiş olmakta ve hesapsat.net 7 gün boyunca parayı satıcıya aktarmadan blokelemektedir. Mail adresi de tam olarak alıcıya geçtikten sonra satıcıya ücret aktarilir.

mustafa cevapladı: 1064 gün önce

Cidden harika bir sistem kurmuşsunuz tebrikler

Rasim
Rasim dedi ki: 1252 gün önce

Guzel

ofpof
ofpof dedi ki: 1295 gün önce

Ya şu etkileşim oranının güvenilir olmadığı bilgisi iyice canımı sıktı. İnstagram hesabı satın almanın bu kadar zor olduğunu bilmiyordum.

aleyna cevapladı: 1064 gün önce

Tabi ki zor. Zorlaştıran da instagramın kendisi aslında

Anonim
Anonim dedi ki: 1305 gün önce

ve tabiki çok faydalı oldu . teşekkürler

MixSok cevapladı: 1296 gün önce

satılık instagram hesabı arıyorsanız kesinlikle disaridan is yapmayin. hesapsat.net i mutlaka kullanin, cok tesekkur ediyorum tum hesapsat ekibine

Anonim
Anonim dedi ki: 1305 gün önce

Merhaba
4. GÜVENLİ HESAP TRANSFERİ kısmında , ikinci ( " ) kısmının ikinci stırında , KONTROL kelimesi , yanlış yazılmış . ( kontol )
:) söylemek istedim ,

hesapsat cevapladı: 1305 gün önce

Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Düzeltme yapılmıştır :)

noname
noname dedi ki: 1355 gün önce

Bunları bilmeyen kalmamıştır artık. Ama ince detaylar var yazı içerisinde.

lordofsukru
lordofsukru dedi ki: 1361 gün önce

Bu yazıların devam etmesi için yorum yapıyorum. Bir çoğunu biliyor olmama rağmen bilmeyenler için dolu dolu ve çok faydalı bir yazı olmuş. Emeğine sağlık kral

kafasıkarışık
kafasıkarışık dedi ki: 1370 gün önce

Off ya bu kadar detay olduğundan bi haberdim. Bazen cahillik mutluluk oluyor. Şimdi sıkıyosa alabilelim bir hesap

medusa
medusa dedi ki: 1384 gün önce

Harikasınız! elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık. Bu yazınız sayesinde ciddi anlamla bilinçlendim.

Yorum, görüş veya soru girin
user