hesap güvenliği, dolandırıcı tipleri, güvenli alışveriş

Hesap alışverişlerinde en sık karşılaşılan dolandırıcı tipleri

Merhaba arkadaşlar,

Bu haftaki yazımızda sizlere hesap alışverişlerinde sıklıkla karşılaşacağınız değişik dolandırıcı tipleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bu bilgileri; maalesef hesapsat.net gibi aracı bir platform kullanmadıkları için dolandırıcıların kurbanı olan insanların bize yaptıkları bildirimler sayesinde deneyimledik. Lafı uzatmadan, içine biraz da eğlence katarak meşhur dolandırıcı tiplerimize geçelim. 

1. Kibar feyzo dolandırıcılar

Bu tip dolandırıcılar son derece kibar ve naiftir. O ses tonundan, o konuşma şeklinden, o efendim diyişinden asla zarar gelmez zannedersiniz. Hatta bazıları o kadar kibardır ki; kurban, dolandırıldıktan günler sonra bile dolandırıldığının farkına varamaz ve dolandırıcının uydurduğu her masala inanır. Cümle sonlarına genellikle "efendim" kelimesini mutlaka eklerler. "Tabi efendim", "Siz ücreti aktardıktan sonra hesabı size hemen göndereceğim efendim" hatta dolandırdıktan sonra bile ısrarla kibar olmaya devam edebilenleri de vardır. "Hesap aktarırken bir aksaklık oldu efendim", "Bilgileri hemen yolluyorum efendim"... Ama o bilgiler asla gelmez. 

2. Küçük Emrah modunda takılanlar

Bu tip dolandırıcılar, avını, hesapsat.net gibi güvenli alışverişi sağlayan platformlardan uzaklaştırmak için mazlum ve daha önce defalarca dolandırılmış rolünü oynarlar. Adeta Türk filmlerinde Nuri Alço'dan litre litre gazoz içmişçesine mazlumdurlar. Küçük Emrah'tan daha acınası durumdadırlar. İşte bu nedenle bu dolandırıcı arkadaşlar her şeye karşı güven sorunu yaşamaktadır ve hiçbir şekilde ne bir aracı site ne de başka bir şekilde hesap satışını yapmazlar. Ben daha önce dolandırıldım o yüzden önce para sonra hesap derler. Tabi güzel bir hesabı uygun fiyata bulduğunu düşünen kurban da maalesef hiç düşünmeden parayı gönderir. Tabi para gönderildiği gibi dolandırıcı tarafından da her türlü iletişim platformundan engellenir. Geçmiş olsun. Para nerde? Yok. Hesap nerde? O da yok...

3. Huysuz virjin gibi asabi olanlar

Bu tip dolandırıcılar kesinlikle kibar değillerdir ve alıyosan al kardeşim, bir sürü işim var seninle mi uğraşacağım modundadırlar. Psikolojik olarak kendini güçlü gösterir ve kurbanını ezer, büzer, zayıflatır ve neredeyse o ne derse yapma kıvamına getirir. Kendini sürekli bu işi yapıyormuş gibi gösterir ve çok yoğunmuş gibi bir hava verir. Gözüne far tutulmuş tavşan gibi kurbanını savunmasız bırakır. Kurban; "koskoca iş adamı benim 3 kuruşumu dolandıracak değil ya" düşüncesine kapılıverir bir anda. Aklı başında olan ve bu çekime direnen kurbanlar, sert ve kaba bir şekilde azarlanır ve satmıyorum sana kardeşim moduna girer dolandırıcı. Dolandırılma işleminden sonra kaba tavırları devam eder. Genellikle bu tip dolandırıcılar işi kılıfına uydurdukları için rahat ve umursamazdırlar.

4. Butik Ali gibi ikna edici olanlar

Bu tip dolandırıcılar ikna(!) yeteneklerini kullanırlar. Tamamen amatör ve yapışkan modda olan bu tip dolandırıcılara bile inanıp güvenebilen insanların var olduğunu görmek bizi ayrı bir hayal kırıklığına uğratmıyor değil. Herşey üzerine yemin eder ve asla haram mal yemez (!). Bunların yoğun dindar takılan versiyonları da mevcuttur. Aslında her türlü hal ve tavrıyla kurbanına onu dolandıracağını belli eder. Bu tip dolandırıcılarla telefonda konuşuyor olsanız bile, birazdan sizi hüpletecek olmanın verdiği hazdan dolayı, yüzündeki o pis sırıtmayı rahatlıkla hissedebilirsiniz. Genellikle şiveli konuşur. Sözlerinde tutarlı bir şey bulmak mümkün değildir. Bu tip dolandırıcılara genellikle 16 yaş altı ergen gençlerimiz/çocuklarımız kanmaktadır. 

5. Whatsapp aşıkları

Bu tip dolandırıcılar ısrarla sizi whatsapp tan görüşmeye çağırırlar. Hayatları neredeyse whatsapp üzerinden döner ve 4. maddedeki butik ali dolandırıcı tiplemelerine fazlasıyla benzer. Hatta bazıları; site üzerinden ve kurban tarafından yazılan mesajları bile okumaz, selam yazana bile whatsapp ye gel numaram bu 534**** şeklinde cevap yazarlar (Burada dip not verelim; bu tarz mesaj gönderen ve üyeleri siteden uzaklaştırmaya çalışan satıcıları anında banlıyor ve sistemden atıyoruz). Kurbanı kandırabilmek için her türlü yola başvurur. Bu şekilde avını güvenilir platformlardan uzaklaştırarak, daha rahat yalanlar söyleyebileceği ve kendini daha rahat hissedeceği, whatsapp a bir güzel atar. Sonra başlasın şöyle referanslarım var, böyle satışlar yaptım, bak benden devamlı alacaksın, ben hayatımda haram mal yemedim kardeşim muhabbetleri. 

Evet arkadaşlar, size espirili bir dille hesap satışlarında cirit atan ve tespit edebildiğimiz dolandırıcı tiplemelerini anlatmaya çalıştık. 3 kuruş dahi olsa lütfen bu insanlara prim vermeyiniz. Önce para sonra hesap diyen insan büyük ihtimalle dolandırıcıdır. Aynı şekilde önce hesap sonra para diyen insan da büyük ihtimalle dolandırıcıdır :) Bu durumda ya paranızı veya hesabınızı kaybetme riskini alırsınız ya da gönül rahatlığı ile hesapsat.net veya hesapsat.net gibi aracı platformlar üzerinden güvenli alışverişinizi yaparsınız. Hem paranız hem de hesabınız güven altında olur. Tekrar ve tekrar belirtmek isteriz ki, bu platformu kurmamızdaki tek amaç dolandırıcıların yoğun bir şekilde cirit attığı bu sektöre güvenilir bir alışveriş ortamını kazandırmaktır. Bu nedenle siz de hiç riske girmeden hesap alış verişlerinizde hesapsat.net'i aracı olarak güvenle kullanabilirsiniz.

Bize 7 gün 24 saat çekinmeden ulaşabilirsiniz dersek biraz yalan olur ama destek taleplerinize elimizden geldiğince çok hızlı cevap vereceğimizi belirtmek isteriz. Sevgi ve saygılarımızla, sizleri seviyoruz...

Bu yazılarımızı da seveceksiniz
Yorum ve Görüşler
Sponsorlukhzmeti
Sponsorlukhzmeti dedi ki: 1254 gün önce

Etkinlik ve çekilişle büyüttüğüm hesaplarımı satabildiğim ,insanların da güvenle sayfa alabildiği tek ilan sitesi diyebilirim.umut bey egemen bey harika insanlar.kesinlikle gözünüz kapalı alışveriş yapabilirsiniz.

LeonardJaf cevapladı: 1228 gün önce

Hesapsat.net e sonsuz tesekkur ederim. seviliyorsun

Anonim
Anonim dedi ki: 1358 gün önce

Moderatör umuta selam olsun adam işini hakkıyla yapıyor alıcının her türlü menfaatini koruyor

SHX Medya
SHX Medya dedi ki: 1380 gün önce

Güzel bir yazı olmuş :)

Remzi cevapladı: 1271 gün önce

Aynen, tamamen dogru

Anonim
Anonim dedi ki: 1479 gün önce

Dolandırıcı olmayan tüm alıcı veya satıcılar da 3 aşşağı 5 yukarı bu şekilde :)

Raymondgroum cevapladı: 1420 gün önce

Adamlar mis gibi aracılık sistemini kurmuş, dolandırılmak istemiyorsan 3 kuruş komisyon verip aracılı bir şekilde alacaksın.

mehmet
mehmet dedi ki: 1553 gün önce

Bu site işini hakkıyla yapıyor. Gözünüz hiç arkada kalmasın derim

Gladysjes cevapladı: 1551 gün önce

Harikasiniz, sizi seviyorum :)

StephenAvage cevapladı: 1509 gün önce

Güzel bir yazı, tebrikler

TriamApoma cevapladı: 1506 gün önce

Dolandirilmak istemiyorsaniz bu siteden baskasini kullanmayin.

Carlosmib cevapladı: 1505 gün önce

Arkadaşlar bu işin çok fazla detayı var. Dolandırılmak istemiyorsanız mutlaka aracı bir firma kullanın. Eğer bu detayları biliyorsanız sorun yok ama bu seferde ilkçilik mevzusu çıkacak.

Petervon cevapladı: 1505 gün önce

Bu sektör gerçekten neden bu kadar kötü durumda

Jamesbried cevapladı: 1502 gün önce

Oha adam beni tanimlamis lan :D

Raymondgroum cevapladı: 1501 gün önce

Özellikle 15 yaş altı bebeler bu sektörde. Anlamadım gitti

GeraldRog cevapladı: 1498 gün önce

memlekette dolandirici kaynadigi surece bu tarz platformlarin onemi artiyor

Thomaswript cevapladı: 1496 gün önce

Kibar feyzoya bayildim :D

Thomaswript cevapladı: 1495 gün önce

Bu devirde hala ilkcilik yapilip buna kanan insanlar var mi ya

JamesWok cevapladı: 1494 gün önce

Vay be hesap kırdığım zamanları hatırladım :)

Thomaswript cevapladı: 1481 gün önce

Güzel ve eğlenceli bir yazı olmuş

Berkay
Berkay dedi ki: 1600 gün önce

Ama bu site güvenli degilmi ?

Hesapsat cevapladı: 1599 gün önce

Merhaba Berkay,

Hesapsat.net son derece güvenilir bir platformdur. Site uzerinden alinan her hesap icin biz aracilik yapmaktayiz. Ucret alici tarafindan odendikten sonra, bu para havuz hesabinda kilitli bekletilir. hesapsat.net saticidan ilk once hesabin giris bilgilerini alir ve ön kontroller icin giris yapar. Tum guvenlik kontrollerini yaptiktan sonra, hesabin guvenle transfer edilebilmesi icin gereken epostalari tespit eder. ornegin instagram icin kurucu ve gecerli epostayi tespit eder ve saticidan bu hesaplarin da giris bilgilerini ister ve bu eposta hesaplarini da aliciya aktarir. Herhangi bir supheli durumu aliciya aninda iletir.

Alicinin hesabi ve gerekli epostalari dogru ve guvenli bir sekilde uzerine almasi icin yapmasi gerekenleri tek tek soyler ve alicinin takildigi yerlerde destek olur.

Tum transfer sorunsuz tamamlandiktan sonra ucret saticiya aktarilir.

zekly cevapladı: 1597 gün önce

Sorun yok, sıkıntısız site kral

Mustafa
Mustafa dedi ki: 1603 gün önce

Gerçekten siteniz guvenilirmi sadece bunu cevabını almak istiyorum

Hesapsat cevapladı: 1601 gün önce

Merhaba Mustafa,

Hesapsat.net son derece güvenilir bir platformdur. Site uzerinden alinan her hesap icin biz aracilik yapmaktayiz. Ucret alici tarafindan odendikten sonra, bu para havuz hesabinda kilitli bekletilir. hesapsat.net saticidan ilk once hesabin giris bilgilerini alir ve ön kontroller icin giris yapar. Tum guvenlik kontrollerini yaptiktan sonra, hesabin guvenle transfer edilebilmesi icin gereken epostalari tespit eder. ornegin instagram icin kurucu ve gecerli epostayi tespit eder ve saticidan bu hesaplarin da giris bilgilerini ister ve bu eposta hesaplarini da aliciya aktarir. Herhangi bir supheli durumu aliciya aninda iletir.

Alicinin hesabi ve gerekli epostalari dogru ve guvenli bir sekilde uzerine almasi icin yapmasi gerekenleri tek tek soyler ve alicinin takildigi yerlerde destek olur.

Tum transfer sorunsuz tamamlandiktan sonra ucret saticiya aktarilir.

krampon
krampon dedi ki: 1606 gün önce

merhaba siteden hesap alan varmı deneyimini paylaşırsa sevinirim.

proajans cevapladı: 1600 gün önce

Site uzerinden 10 a yakin hesap aldim ve sattim. Hesap transferleriyle ilgili en ufak sorun yasamadim. Gozunuz kapali alabilirsiniz.

hasor cevapladı: 1597 gün önce

Var benim :D Hızlıca anlatıyorum. adamlar satın aldığım hesap için aradı, hesabın güvenlik kontrollerini yaptık ve bir sorun yok dediler. Sonra giriş bilgilerini bana verip hesabı incelememi ve satın almak istediğim hesap mı değil mi diye kontrol etmemi istediler. Hesaba girdim benim istediğim hesaptı. onay verdim ve instagram hesabının yanında iki tane de eposta üzerime aktardılar. Biri kurucu epostaymış biri geçerli falan. Ben çok bilmediğim için tamam dedim. Sonradan öğrendim ki bu epostalar olmazsa hesap geri alınabiliyormuş. Bana kalsa instagram hesabını aldım mı aldım der bitirirdim alışverişi. Bu işleri bilmiyorsanız transfer işlemlerini burdan yaptırın kesinlikle

sokmedia cevapladı: 1597 gün önce

Güvenlik konusunda problem yok ama bazen yoğunluktan dolayı işlemler uzun sürebiliyor. Ya da bana yoğunluk var diyip beni yediler bilemem :D
Benim transfer işlemimi yapan umut bey gayet kibar ve profesyonel yaklaşım sergiledi. Kendisine burdan tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.

Esra
Esra dedi ki: 1610 gün önce

Bütün alım satım işlemleri site üzerinden oluyo degilmi yani hesabı üzerimize alana kadar para karşı tarafa geçmiyor güvenli olduğuna kesinlikle inanabilirmiyiz ben hesap almak istiyorum da...

Hesapsat cevapladı: 1608 gün önce

Merhaba Esra,

Site uzerinden alinan her hesap icin biz aracilik yapmaktayiz. Ucret alici tarafindan odendikten sonra, bu para havuz hesabinda kilitli bekletilir. hesapsat.net saticidan ilk once hesabin giris bilgilerini alir ve ön kontroller icin giris yapar. Tum guvenlik kontrollerini yaptiktan sonra, hesabin guvenle transfer edilebilmesi icin gereken epostalari tespit eder. ornegin instagram icin kurucu ve gecerli epostayi tespit eder ve saticidan bu hesaplarin da giris bilgilerini ister ve bu eposta hesaplarini da aliciya aktarir. Herhangi bir supheli durumu aliciya aninda iletir.

Alicinin hesabi ve gerekli epostalari dogru ve guvenli bir sekilde uzerine almasi icin yapmasi gerekenleri tek tek soyler ve alicinin takildigi yerlerde destek olur.

Tum transfer sorunsuz tamamlandiktan sonra ucret saticiya aktarilir.

Hakan
Hakan dedi ki: 1610 gün önce

Şikayetim var sitesinde sizinle alakalı bir şikayet var nasıl güveneceğiz

Hesapsat cevapladı: 1609 gün önce

Merhaba Hakan,

Şikayet sitesinde yorum yapan kişi hesapsat.net aracılığını kullanmadan, mesajlaşma sisteminden birbirlerinin iletişim bilgilerini alarak direk satıcı ile alışveriş işlemini gerçekleştirmiştir. Bu durumda bizim elimizden ne gelebilir ki...

Yani ilan her nekadar hesapsat.net sitesinde yayınlanmış bir ilan da olsa hesapsat.net üzerinden satın alım işlemini yapmazsanız dolandırılma ihtimaliniz her zaman vardır. Hesapsat üzerinden aldığınız her hesap için biz detaylı aracılık hizmeti sunmaktayız.

Zalımgenclik
Zalımgenclik dedi ki: 1639 gün önce

3 kez dolandırıldım maalesef. 30 tl 20 tl falan :D çoluk çocuk sövsen yaşına sığmaz. Dövsen vicdanın sızlar. Öğrendim artık :D Yav iddada 1000 2000 bir anda kaybediyorum koymuyor. Ergenlere 30 40 lira kaptırınca çıldırıyorum :D

Berkay cevapladı: 1600 gün önce

Bu sitede mi dolandırıldın
Kardeşim

Zalımgenclik cevapladı: 1597 gün önce

Yok kardesim, keske bu siteyi o zamanlarda kesfetmis olsaydim. hesapsat.netten bir cok alisveris yaptim ve hic bir sorun yasamadim. Adamlar cok titiz calisiyor.

mel
mel dedi ki: 1640 gün önce

bana 50 adet boş instagram hesabı gerekmekte sizden temin edebilir miyim? takipçi olmasına gerek yok

Ümit cevapladı: 1616 gün önce

Ne kadar verirsin?

Erkan
Erkan dedi ki: 1656 gün önce

Ne yazık ki hacklenmiş hesapların satışına da aracılık ediyorsunuz

Hesapsat cevapladı: 1655 gün önce

Merhaba Erkan,
hesapsat.net olarak hacklenmiş hesapların satışına aracılık etmemekteyiz. Transfeden önce hesabın geçmiş hareketlerini incelemekte ve şüpheli durum tespit etmemiz durumunda alışverişi sonlandırmaktayız. Satıcıyı da banlayarak siteden uzaklaştırmaktayız.

bestgamer
bestgamer dedi ki: 1667 gün önce

Reklam kokan bir yazı olmasına rağmen 2 kere dolandırılmış biri olarak tiplemelerin çok doğru bir şekilde oluşturulduğunu söyleyebilirim :D

Hesapsat cevapladı: 1660 gün önce

Merhaba bestgamer,

Emin olun reklam kokan bir yazı değil. Bu sektörde ciddi bir dolandırıcı potansiyeli var ve gelin bizden hizmet alın ve dolandırılmayın diyoruz. Tek derdimiz bu

Anonim
Anonim dedi ki: 1672 gün önce

Helal olsun acayip güldüm. asdadadasdasdf

tester
tester dedi ki: 1672 gün önce

Gayet güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık

Anonim cevapladı: 1672 gün önce

Katılıyorum kardeşim

Yorum, görüş veya soru girin
user