sosyal medya, sosyal medya hesabı, sosyal medya hesabı satın al, eski tarihli sosyal medya hesabı, eski tarihli hesap

Eski Tarihli Sosyal Medya Hesapları neden daha değerli

Tek yönlü bilgi paylaşımından çift yönlü bilgi paylaşımına geçilmesiyle hayatlarımız önemli ölçüde değişikliğe uğradı. Böyle yazınca sizinle bir ilgisi yokmuş gibi görünse de aslında bu geçiş hayatlarınızın büyük bir kısmını kapsıyor. Paylaşım ağlarında olan bu değişiklik yeni bir medya sistemine işaret ediyor, sosyal medyaya.

Sosyal medya kullanımı (facebook, twitter, instagram, tumblr, linkedin) günümüz itibariyle önemli ölçüde artmış durumda. Üstelik sadece sanal dünyada değil, toplumsal hayatta da bunun yansımalarını görmek mümkün. Sanal dünyada tanınmak artık çok mühim bir hâle geldi. Bu olumsuz bir şey değil elbette. Nihayetinde bu sayede para kazanabilir ya da mevcut durumda sahip olduğunuz işletmeyi tanıtarak gelirinizi artırabilirsiniz. Bir işletmeniz olmasa da ünlü olmak için sosyal mecralarda tanınmayı tercih edebilirsiniz.

Bu mecralarda tanınmanız için yapmanız gerekenleri diğer blog içerik metinlerimizde ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. Fakat tekrar edecek ve özetleyecek olursak kaliteli içerik üretmenin bunların en öncelikli ve en önemlisi olduğunu belirtmeliyiz.  Bu sayede sayfanızı ziyaret edenlerin ilgisini çekebilir ve organik takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Tabii aktif olmanız ve takipçilerinizden gelen yorumları/geri dönütleri dikkate almanız gerekiyor. Bu hedef kitlenizi belirlemeniz açısından çok faydalı olur. Aynı zamanda içeriklerinizin onların ilgisini çekecek şekilde düzenli bir hâl almasını da sağlamış olursunuz. Bunların sonucunda rahatlıkla mavi tik için başvuru yapabilirsiniz. Fakat tekrar etmek gerekir ki bu, sabır ve emek isteyen uzun bir süreçtir.

Bir sosyal medya hesabı satın almadan önce özellikle dikkat etmeniz gereken noktaları uzun uzun incelemek isterseniz blog içinde bu konuda yazılmış yazımızı da okuyabilirsiniz. Burada kısa bir hatırlatma yapmak gerekirse şöyle:

 • Hesabın açıldığı tarihin eski olması size avantaj sağlayacaktır.
 • Takipçilerin bot olup olmadığına dikkat etmelisiniz (takipçi sayıları sizi yanıltmasın).
 • Hesap içindeki gönderilerin etkileşim alıp almadığına, ve etkileşimin oranına dikkat etmeniz gerekir.
 • Sayfanın faal olduğundan emin olmalısınız.
 • Beğeni ve takip sayılarının azalmadığından emin olmalısınız.
 • Hesabın hitap ettiği kitle ile sizin yöneldiğiniz kitle arasındaki uyumu göz ardı etmemelisiniz.
 • Son ve en önemlisi ise sosyal medya hesabı satın alacağınız sitenin güvenilirliğini araştırmalısınız. Bu son aşamada yanlış karar vermeniz size zaman ve para kaybı olarak geri dönebilir. hesapsat.net sitesinin ilanlar sayfasından güvenilirliğine emin olduğunuz şekilde alım yapabilirsiniz. Üstelik siz hesaba onay verene kadar paranız hesapsat.net’in kasasında güvenle saklanır.

Eski tarihli sosyal medya hesabı bu aşamada neden önemli?

Sosyal Medya hesabı satın alırken özen gösterilen şeylerden önemli bir tanesi de hesabın açıldığı tarihtir. Bu seçenek hesabın niteliği hakkında sizlere öngörü sağlayabilir. Satın alacağınız sosyal medya hesabının açıldığı tarih ne kadar eski olursa hesabın güvenilirliği o kadar garanti edilir. Ayrıca hesabınızın şikayet alması durumunda instagram tarafından kapatılması da zorlaşmaktadır. Çünkü instagram gözünde de ne kadar eski tarihli hesap; o kadar değerli hesap demektir. Bu durum, hesabın imajına da olumlu bir şekilde yansır. Bunların yanında eski tarihli hesapta yukarıda sayılan tüm maddeleri denetlemek daha kolaydır. Maddeler halinde belirtecek olursak kısaca şöyle özetleyebiliriz:

 • Eski tarihli sosyal medya hesapları diğerlerine kıyasla daha fazla güven vaat eder.
 • Bot takipçiye sahip olan hesapların sosyal medya platformları tarafından tespit edilip kapatıldığından bahsetmiştik. Eski tarihli sosyal medya hesabında organik takipçi sayısı bu sebeple daha olasıdır.
 • Facebook, twitter, instagram, tumblr, linkedin vs. hangi mecra olursa olsun eski tarihliyse platformun güvenini kazanmış demektir. Bu, sizin güveninize yatırım sayılır.
 • Tüm diğer maddelere bağlı olarak da taklit hesap değildir.

Son olarak söylenebilir ki; öncelikli olarak kendi içeriğinizi özgün bir şekilde üretmek, hitap ettiğiniz kitleyi bilerek onlarla etkileşim halinde olmak en mühimidir. Fakat alternatif yolları denemek de mümkündür. Nitekim hesapsat.net sitesi size bu konuda en iyi seçenekleri sunmak ve güvenliğinizi sağlamak için hizmet vermektedir. Biz bir sosyal medya hesabının açılış tarihinin önemli olduğunu bildiğimiz için, ilan girişlerinde satıcıların bu bilgiyi girmesini de zorunlu kıldık. Amacımız her zaman olduğu gibi verdiğimiz hizmette üst kaliteyi yakalayabilmektir.

Bu yazılarımızı da seveceksiniz
Yorum, görüş veya soru girin
user