Aşağıdaki durumlarda iptal ve cayma hakkı kullanılabilir

Ürün satın alındıktan sonra ürünün sistem üzerinden dijital olarak transfer süreci başlamaktadır. Transfer sürecinde müşteri ilgili ürünü detaylı bir şekilde inceleme hakkına sahiptir. Ürünü satın almadan önce kontrol edilebilen alanları kontrol etmesi satın alma esnasında kendisine bildirilmektedir. Satın alımdan önce kontrol edebileceği alanları kontrol etmemesinden kaynaklı bir iptal talebi durumunda komisyon oranı kadar kesinti yapılarak iade yapma hakkı hesapsat.nette saklıdır.

Transfer sırasında herhangi bir nedenden dolayı müşteri işlemi iptal edebilir ve ücret iadesi gerçekleştirilir.

Transfer sırasında ürün ile ilgili bir kusur tespit edilmesi durumunda koşulsuz şartsız iade işlemi başlatılabilir. Müşteri mevcut kusur ile ürünü satın almayı tercih edebilir fakat ileride bu kusur öne sürülerek iade talebinde bulunamaz.

Ürün satın alındıktan ve alıcının üzerine tamamen aktarıldıktan sonra ürün için ödenen ücret satıcının banka hesabına aktarılmaktadır. Bu nedenle bu aşamadan sonra talep edeceği iadeler doğrudan satıcı üyeye yönlendirilmektedir.

Müşteri alışveriş sonrasında şikayet talebi oluşturabilir ve iade talep edebilir. İade gerekçesi ekibimiz tarafından incelenir ve geçerli bir talep olduğuna karar verilirse satıcı üyenin iade yapması talep edilir fakat hesapsat.net iade garantisi veremez.